Poduszka ortopedyczna na krzesło

27.02.20

Poduszki ortopedyczne na krzesło to specjalnie wyprofilowane, najczęściej mające kształt wałka lub półwałka poduszki, które ułatwiają utrzymanie prawidłowej pozycji siedzącej. Takie poduszki wykorzystywane są zarówno w celach rehabilitacyjnych, jak i profilaktycznych. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat? Zachęcamy do lektury!

Poduszki ortopedyczne ‒ podstawowe informacje

Poduszkę ortopedyczną w klika minut zamontujemy na krześle biurowym, krześle w jadalni, jak również na fotelu samochodowym i zwiększymy własny komfort.

Najpopularniejsze modele poduszek mają kształt półwałka  o wymiarach 35 x 13 x 6 cm lub 30 x 15 x 6 cm lub  30 x 15 x 7,5 cm ‒ dł/szer/wys. Powodzeniem cieszą się również poduszki w kształcie wałków ‒ najpopularniejsze wymiary to średnica 10 cm długość 30 cm lub  średnica 12 cm, długość 30 cm.

Najczęściej poduszki na krzesła wykonane są z przyjemnej w dotyku pianki poliuretanowej i są bezproblemowe w utrzymaniu w czystości ‒ wystarczy wrzucić do pralki.

 

Dlaczego warto kupić poduszkę ortopedyczną?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo pozycja siedząca obciąża kręgosłup. Osoby mające siedzący tryb życia, na przykład wykonujące pracę biurową, powinny w szczególności zadbać o to, by choć w minimalnym stopniu odciążyć kręgosłup. Tutaj doskonale sprawdzi się odpowiednio wyprofilowana poduszka.

Powodów, dla których warto zdecydować się na taki  zakup jest wiele, poniżej najważniejsze z nich:

 • wymuszenie fizjologicznej postawy ciała i kręgosłupa
 • stabilizacja i rozluźnienie mięśni przykręgosłupowych
 • minimalizacja dolegliwości bólowych
 • poduszka umieszczona w okolicach odcinka lędźwiowego ma pozytywny wpływ na prawidłowe ustawienie wyższych partii kręgosłupa
 • wspomaganie procesu rehabilitacyjnego
 • korygowanie wad postawy

Poduszka na krzesło - dla kogo?

Na zakup poduszki ortopedycznej na krzesło powinny zdecydować się wszystkie osoby, które cenią własne zdrowie, a także komfort i wygodę. Poniżej garść wskazówek.

 • Poduszka ortopedyczna na krzesło biurowe - obowiązkowa dla osób, które wykonują pracę przy biurku. Dzięki takiej poduszcze nawet wielogodzinne wykonywanie zadań będzie mniej męczące.
 • Poduszka ortopedyczna do siedzenia przy komputerze - sprawdzi się zarówno w domu, jak i w pracy, w szczególności w przypadku osób zmagających się z dolegliwościami bólowymi pleców, kręgosłupa lędźwiowego, czy chcących wzmocnić mięśnie przykręgosłupowe.
 • Nakładka na krzesło dla dziecka to sposób, by maluch od najmłodszych kształtował dobre nawyki dotyczące pozycji podczas siedzenia i uniknął wad postawy w przyszłości.
 • Poduszka na krzesło to również zalecane rozwiązanie dla osób zmagających się z takimi schorzeniami, jak dyskopatia, rwa kulszowa, zmiany zwyrodnieniowe, dolegliwości bólowe oraz wzmożone napięcie mięśniowe.
 • Takie poduszki zalecane dla osób po operacjach, dla zawodowych kierowców oraz osób, wszystkich, którzy często podróżują.

Podsumowanie

Prawidłowo dobrana poduszka ortopedyczna odciąży kręgosłup i wymusi prawidłową pozycję podczas siedzenia. Dzięki temu poczujemy się komfortowo, a wykonywanie prac będzie mniej męczące.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl